• چهارشنبه ۲۶ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 984-20414-5
  • خبرنگار : 205
  • منبع خبر : ----

120 معلول بیرجندی؛ در انتظار تامین زمین برای ساخت مسکن

مدیر بهزیستی بیرجند از ساخت ۱۰ هزار واحد مسکن معلولان در بیرجند خبر داد و گفت: تاکنون ۱۴۹ متقاضی در این طرح شناسایی شده‌اند که از این تعداد ۱۲۰ نفر برای تأمین زمین مشکل دارند که بیشتر در حاجی آباد، امیرآباد، چهکند و دستگرد هستند.

به گزارش ایسنا منطقه خراسان جنوبی، حسن شرفی، امروز 26 تیر، در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت هفته بهزیستی   اظهارکرد: در حال حاضر 7798 مددجو تحت پوشش خدمات حوزه توانبخشی بهزیستی شهرستان هستند که در سال جاری به بیش از هشت هزار نفر رسیده است.

وی با اشاره به فعالیت‌های بهزیستی در حوزه‌های توانبخشی، اجتماعی و مشارکت‌های مردمی، افزود: معلولین ضایعه نخاعی در بیرجند ۱۲۲ نفر هستند که ۱۰۶ نفر از این معلولین بر اثر تصادف دچار این معلولیت شده‌اند که این امر نیازمند فرهنگ سازی در رانندگی است.

مدیر بهزیستی بیرجند با بیان اینکه 1804 نفر از خدمات حوزه اجتماعی بهزیستی بیرجند بهره مند می‌شوند، تصریح کرد: ۱۶۷ نفر از زنان سرپرست خانوار در این حوزه مستمری دریافت می‌کنند و ۳۳ نفر نیز پشت نوبت هستند.

شرفی با اشاره به فعالیت 13 مرکز روزانه حرفه   آموزی   و تولیدی حمایتی در شهرستان بیرجند، تصریح کرد: ۳۹۵ نفر از خدمات این مراکز بهره مند می‌شوند.

وی با اشاره به فعالیت چهار کمپ ترک اعتیاد در بیرجند، افزود: این کمپ‌ها به صورت شبانه روزی از افراد نگهداری می‌کنند.

مدیر بهزیستی بیرجند بیان کرد: پنج مرکز مشاوره ژنتیک، ۲۰ مرکز مشاوره شامل؛ ۱۶ مرکز عمومی و چهار مرکز تخصصی در بیرجند فعالیت می‌کنند .

شرفی از ساخت ۱۰ هزار واحد مسکن معلولان در بیرجند خبر داد و تصریح کرد: تاکنون ۱۴۹ متقاضی در این طرح شناسایی شده‌اند که از این تعداد ۱۲۰ نفر برای تأمین زمین مشکل دارند.

وی با اشاره به اجرای طرح   آماز، بیان کرد: هدف اصلی از اجرای این طرح، کمک بهتر و بیشتر به زندگی مشترک سالم و همراه با آرامش بوده که در سال گذشته برای ۴۵۰ زوج در بیرجند اجرا شده است .

مدیر بهزیستی بیرجند بیان کرد: 1027 نفر در بیرجند در حوزه توانبخشی مستمری دریافت کرده و  ۴۸۲ نفر پشت نوبت دریافت این خدمات هستند.

شرفی با بیان اینکه ۹ مرکز شبانه روزی در بیرجند فعال است، یادآور شد: به مناسبت هفته بهزیستی، مرکز خانه کوچک پناهگاهی دختران کم توان ذهنی آرام بیرجند و نمایشگاه محصولات خانگی زنان سرپرست خانوار و کودکان کار افتتاح شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: