• یکشنبه ۳ شهریور ماه، ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 986-2714-5
  • خبرنگار : 205
  • منبع خبر : ----

خلق ارزش با توسعه علم و فناوری

رئیس جهاد دانشگاهی کشور با اشاره به اقدامات اثربخش جهاددانشگاهی در حوزه‌های مختلف، گفت: با توسعه علم و فناوری می‌توانیم خلق ارزش کنیم.

به گزارش ایسنا منطقه خراسان جنوبی، حمیدرضا طیبی، امروز ۳ شهریور، در حاشیه اولین همایش ملی عناب در خراسان جنوبی، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: زمینه‌های توسعه محصول عناب فراهم است و می‌تواند باعث توسعه استان شود.

وی با اشاره به اقدامات جهاددانشگاهی، افزود: هدف اصلی در جهاددانشگاهی این است که اثبات کنیم که توان حرکت در حوزه فناوری و علم را در کشور داریم.

رئیس جهاد دانشگاهی کشور بیان کرد: در این نهاد در حوزه پزشکی تصمیم گرفتیم در راستای علم روز حرکت کنیم و سلول درمانی و بازسازی بافت‌های آسیب دیده و ساخت قطعات یدکی بدن را آغاز کنیم.

طیبی ادامه داد: امروز اثبات کردیم که می‌توانیم در مرز علم حرکت کنیم و دلیل موفقیت این برنامه‌ها این است که یک تیم علمی خوب در جهاددانشگاهی فعالیت می‌کنند.

وی با بیان اینکه در حوزه فنی و مهندسی اقدامات خوبی صورت گرفته است، افزود: این سازمان طراحی فرستنده‌های پرقدرت رادیویی را آغاز کرده و در حال حاضر بسیاری از ایستگاه‌های رادیویی کشور به فرستنده‌های تولید داخلی این سازمان مجهز است.

رئیس جهاد دانشگاهی کشور با اشاره به فعالیت‌های کشاورزی و اصلاح نژاد دام سبک توسط این نهاد، تصریح کرد: خدمات پزشکی جهاد دانشگاهی در زمینه‌هایی مانند درمان نازایی و سرطان سینه انجام شده است.

طیبی با اشاره به نیروی انسانی و منابع و انرژی خوب در کشور، اظهار کرد: با توسعه علم و فناوری می‌توانیم خلق ارزش کنیم.

وی یادآور شد: اگر کار را به موقع آغاز کنیم، اغلب فناوری‌ها برای ما دست یافتنی است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: