• یکشنبه ۳ شهریور ماه، ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 986-3214-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

مرگ ۶ نفر در جاده‌های خراسان جنوبی طی یک هفته

رئیس پلیس راه خراسان جنوبی گفت: در هفته‌ای که گذشت 57 تصادف در جاده‌های خراسان جنوبی به وقوع پیوست که چهار مورد این تصادفات منجر به فوت شده است.

به گزارش ایسنا منطقه خراسان جنوبی، به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ علیرضا رضایی اظهار کرد: هفته گذشته 4 تصادف منجر به فوت در جاده‌های خراسان جنوبی رخ داده که متأسفانه موجب فوت شش نفر شده است.

وی افزود: همچنین طی هفته گذشته 35 تصادف جرحی در خراسان جنوبی به وقوع پیوسته که منجر به مجروح شدن 65 نفر شد و 18 تصادف خسارتی نیز داشته ایم و در مجموع 57 تصادف در خراسان جنوبی به وقوع پیوسته است.

رئیس پلیس راه خراسان جنوبی بیان کرد: 50 درصد تصادفات در جاده‌های اصلی، 31 درصد در جاده‌های روستایی و 19 درصد تصادفات نیز در جاده‌های فرعی رخ داده است.

رضایی ادامه داد: قابل ذکر است که 48 درصد تصادفات هفته گذشته واژگونی و خروج از جاده بوده است و 30 درصد تصادفات در روز پنج شنبه رخ داده است.

وی درباره علل عمده تصادفات گفت: کارشناسان 44 درصد تصادفات را عدم توجه به جلو و 21 درصد را عدم توانایی در کنترل وسیله نقلیه ناشی از تخطی از سرعت مطمئنه تشخیص داده‌اند که بیشترین ساعات تصادف نیز 12 الی 18 عصر گزارش شده است.

رئیس پلیس راه خراسان جنوبی یادآور شد: کل تخلفات هفته گذشته در جاده‌های برون شهری استان 10 هزار و 763 مورد و تخلفات حادثه ساز ۱۲۹۳ مورد بوده است که رانندگان متخلف اعمال قانون شده‌اند.

وی با بیان اینکه طی هفته گذشته 70 خودرو و 87 موتورسیکلت توقیف شده است، از هموطنان خواست با رعایت اصول ایمنی به هنگام رانندگی و پرهیز از سرعت و سبقت غیرمجاز، جان اعضای خانواده خود و دیگران را در معرض خطر مرگ قرار ندهند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: