• پنجشنبه ۱۸ خرداد ماه، ۱۳۹۱ - ۱۳:۰۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 913-9414-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

معاون امداد و نجات هلال احمر خراسان جنوبی:

هلال احمر استان مجهز به خودروي جند منظوره آرگو شد

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: هلال احمر استان مجهز به خودروي جند منظوره آرگو شد.

محمد علی کاووسی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خراسان جنوبی، آرگو نام خودرويي است كه در عمليات امداد و نجات جمعيت هلال احمر كارايي هاي ويزه اي دارد و خراسان جنوبي بعد از پايتخت جز معدود استان هايي است كه اكنون مي تواند از قابليت هاي خوب اين خودرو در هنگام بروز حوادث در امداد رساني موثر و به موقع استفاده كند.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: آرگو مي تواند در آب، خشكي، كوهستان و باتلاق در عمليت هاي امداد و نجات باور امدادگران باشد.

وی افزود: ظرفيت حمل مسافر اين خودرو در خشكي 6 و در آب 4 نفر است.از ديگر ويزگي هاي برجسته اين خودرو مي توان به حركت اين ماشين در شيب بيش از 60 درجه، نقاط ناهموار همچون پلكان و تپه هاي كويري با سرعت حداكثر 40 كيلومتر در خشكي ، 20 كيلومتر در برف و 15 كيلومتر در آب اشاره كرد.

کاووسی اظهار کرد: آرگو در حالي كه خودرويي كوچك ديده مي شود اما قابليت حمل مصدوم با يك نفر امدادگر و راننده را دارد.

وی یادآور شد: نياز به اين خودروي چند منظوره در استان پس از تجربه عمليات امداد و نجات شرايط سخت وقوع سيل در منطقه درح شهرستان سربيشه و گرفتار شدن مردم روستاي خاركك در محاصره سيل احساس شد و پس از آن از سوي سازمان امداد و نجات جمعيت هلال احمر كشور با اعتبار 840 ميليون ريال در اختيار جمعيت هلال احمر استان خراسان جنوبي قرار گرفت. 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: